Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Zvierací maznáčikovia

 

Hovorí sa, že čo Slovák, to muzikant, zlaté slovenské ručičky…. Toto všetko je viac či menej pravda, ale nesmieme zabudnúť ešte na jeden fenomén a tým sú zvierací maznáčikovia! Viete, že my Slováci, patríme medzi národy, ktoré chovajú najviac psov na obyvateľa v Európe? Na Slovensku žije viac ako 500 000 psov a mačiek, ktorých je o niečo menej.


Určite ste doma na svojich maznáčikov dobre vybavení, ale skúste zvážiť ešte pár vychytávok, ktoré by mohli nie len zvieratkám, ale i vám spraviť radosť a prípadne uľahčiť život. Asi základnou vecou, ktorú váš chlpatý maznáčik bude potrebovať je miesto na odpočinok. Peleštek, deka, kútik, jednoducho kúsok svojho územia, kde bude mať pokoj a môže si pospávať.


Praktické a hrejivé deky, ktoré odpudzujú chlpy a nečistoty a majú nekĺzavú ochranu, možno umiestniť kamkoľvek. Sú vodotesné, priedušné a ľahko sa udržujú praním. Môžete ich mať v dvoch rozmeroch – menšiu pre mačku a väčšiu pre psa.
Pre menšieho psíka alebo mačku je tu ešte šikovný rohový vankúšik a pre mačičku originálne ležadlo na radiátor. Mnoho maznáčikov sa najviac vyhrá s predmetmi, ktoré máte bežne doma, ako sú papuče, klbká vĺn, škatule apod., ale určite nie je zlé vybrať nejakú špeciálnu hračku, ktorá môže vaše zvieratko v mnohých smeroch aj rozvíjať. Taká hračka by mala mať vizuálnu aj sluchovo vnímavú stránku ako napríklad veselá farebná ponožka so zvončekom.

To, že je potrebné starať sa o zvieratko, o tom niet žiadnych pochýb, špeciálne u psích alebo mačacích plemien s dlhšou srsťou. Vyskúšajte špeciálnu kefu na srsť a pre seba potom odstraňovač chlpov.
 

A keď vyrazíte so psíkom von, špeciálne v chladnejšom ročnom období, keď ráno a večer nie je dobrá viditeľnosť, zabezpečte ich špeciálnym svetlom, ktoré sa pripína na vôdzku.
L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o