Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
u
_ +

Zvierací maznáčikovia

Hovorí sa, že čo Slovák, to muzikant, zlaté slovenské ručičky…. Toto všetko je viac či menej pravda, ale nesmieme zabudnúť ešte na jeden fenomén a tým sú zvierací maznáčikovia! Viete, že my Slováci, patríme medzi národy, ktoré chovajú najviac psov na obyvateľa v Európe? Na Slovensku žije viac ako 500 000 psov a mačiek, ktorých je o niečo menej.


Určite ste doma na svojich maznáčikov dobre vybavení, ale skúste zvážiť ešte pár vychytávok, ktoré by mohli nie len zvieratkám, ale i vám spraviť radosť a prípadne uľahčiť život. Asi základnou vecou, ktorú váš chlpatý maznáčik bude potrebovať je miesto na odpočinok. Peleštek, deka, kútik, jednoducho kúsok svojho územia, kde bude mať pokoj a môže si pospávať.


Praktické a hrejivé deky, ktoré odpudzujú chlpy a nečistoty a majú nekĺzavú ochranu, možno umiestniť kamkoľvek. Sú vodotesné, priedušné a ľahko sa udržujú praním. Môžete ich mať v dvoch rozmeroch – menšiu pre mačku a väčšiu pre psa.
Pre menšieho psíka alebo mačku je tu ešte šikovný rohový vankúšik a pre mačičku originálne ležadlo na radiátor. Mnoho maznáčikov sa najviac vyhrá s predmetmi, ktoré máte bežne doma, ako sú papuče, klbká vĺn, škatule apod., ale určite nie je zlé vybrať nejakú špeciálnu hračku, ktorá môže vaše zvieratko v mnohých smeroch aj rozvíjať. Taká hračka by mala mať vizuálnu aj sluchovo vnímavú stránku ako napríklad veselá farebná ponožka so zvončekom.

To, že je potrebné starať sa o zvieratko, o tom niet žiadnych pochýb, špeciálne u psích alebo mačacích plemien s dlhšou srsťou. Vyskúšajte špeciálnu kefu na srsť a pre seba potom odstraňovač chlpov.
 

A keď vyrazíte so psíkom von, špeciálne v chladnejšom ročnom období, keď ráno a večer nie je dobrá viditeľnosť, zabezpečte ich špeciálnym svetlom, ktoré sa pripína na vôdzku.
u
Prihlásenie
Vítáme Vás ve světě kutillů, dekorací a drobných pomocníků! Zatím nemáte žádné objednávky. Udělejte radost sobě i nám a kupte si něco z naší nabídky :-)
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
u
X
X
X
Hore r
r
o