Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Začína jar, čas pre záhradu

Vonku už začala jar a to nie len v kalendári. Konečne sa trochu oteplilo a my už sa celý natešení chystáme na záhrady a záhradky. Že sú Slováci národom chatárov, chalupárov a predovšetkým záhradkárov je známy fakt. V dnešnej pretechnizovanej dobe, ktorá na každého kladie obrovské nároky, si mnoho ľudí skvele odpočinie práve návratom k prírode. Mnoho chatárov a chalupárov nemá vo svojich víkendových útočištiach zámerne televíziu a tak nie len dni, ale aj večery, trávia proste trochu inak. Cez deň prácou na záhradách a záhradkách a večer rozhovormi a hraním.

Než sa vydáte na záhradu, môžete sa postarať ešte o domáce rastliny. Že je jar najvhodnejšia doba na ich presadenie, je známe. Vyskúšajte si aj tohto roku presádzanie trochu inak – pomocou praktickej podložky, ktorá je nepremokavá a v rohoch sa dá zopnúť pomocou patentov. Tak sa budete môcť o svoje izbové rastliny bez problémov postarať aj na jedálenskom stole.

Tak ste konečne na záhrade a premýšľate, čomu by ste sa mali venovať ako prvému. Naša rada znie: oživeniu trávnika. Po zime je potreba ho ešte raz dôkladne prehrabať od zvyškov lístia. K tomu poslúžia dve praktické veľké a zároveň ľahké hrable, ktoré možno spojiť. Majú aj teleskopickú rukoväť, takže ich môžete použiť napríklad aj pri strihaní živých plotov apod. Rukoväť potom odpojte a hrable využite namiesto rúk pri uchopení a zbieraní "zeleného" odpadu.

Pokiaľ si lámete hlavu, ako najlepšie transportovať vyhrabaný bioodpad, máme pre Vás ďalší báječný tip – veľkú a pevnú záhradnú tašku XXL. Môžete do nej naskladať obrovské množstvo lístia, pokosenej trávy a buriny, ale aj vetví, palivového dreva apod. Po použití ju možno ľahko zložiť, takže šetrí miesto a vojde sa všade.

Trávnik je pripravený, takže si teraz môžete urobiť radosť osiatím kvetinového záhonu. Zabudnite na hrabanie a sadenie semienok alebo náročné predpestovaných sadeničiek. Vyskúšajte osivové pásy so semenami kvetov. Jednoducho ich rozložte na záhon, do nádoby alebo balkónového kvetináča, ľahko zakryte zeminou a udržujte vlhké. Za krátky čas vyrastie zo špeciálnej vliesovej textílie záplava kvetov v rozmanitých farbách a to takmer bez Vášho pričinenia.

A večer si, s pocitom dobre vykonanej práce, môžete napríklad čítať alebo vylúštiť obľúbenú krížovku. Skúste pri tom použiť pero, ktoré má 3 funkcie. Jedným otočením je z neho lupa s LED svetlom. Pri horšom osvetlení vytvorí ilúziu denného svetla a môžete tak bez problémov písať, čítať aj lúštiť.

Alebo si urobte chvíľku na svoje deti či vnúčatá a maľujte si s nimi. Kúzelný 40dielny domček nie len krásne vyzerá, ale tiež skrýva všetko na maľovanie, kreslenie a písanie pod jednou strechou! Obsahuje voskovky, pastelky a fixky vždy po 12 farbách, 1 ceruzku, gumu, strúhadlo a lepidlo rozpustné vo vode. http://www.magnet-3pagen.sk/40-dielny-dom-ek-s-potrebami-na-kreslenie/14094?print&isDesktop=true&uri=%2Fsuche.html

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o