Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Vytvorte si záhradku na balkóne

V máji nám počasie konečne ukázalo svoju vľúdnejšiu tvár a tak sa všetko okolo už krásne zelená a kvitne ako je to pre tento mesiac typické. Menšiu radosť toto obdobie prináša alergikom, pretože ako je u nás v posledných rokoch zvykom, jar prichádza z ničoho nič a z ničoho nič tiež začína kvitnúť mnoho stromov, kvetín i tráv. My sa ale nebudeme zaoberať týmito drobnými nepríjemnosťami, ktoré jar môže tiež prinášať, ale naopak jej radosťami, zábavou a potešením!

A veľkým potešením pre mnohých z nás sú naše záhrady, záhradky a balkóny. Vzhľadom k súčasným relatívne vyrovnaným teplotám cez deň i v noci a úspešnému prekonaniu ľadových mužov už nie je problém osádzať i teplomilné kvetiny, bez toho aby sme sa museli obávať ich namrznutia.

Dnes Vám dáme pár tipov na krásnu záhradku na balkóne, aby ste si i na tomto malom priestore mohli vytvoriť ostrovček prírody, svoju zelenú oázu krásy a odpočinku. Pretože i v panelákovom dome možno vybudovať kúzelnú relaxačnú zónu, ktorá bude lahodiť nielen Vašim očiam, ale i očiam všetkých okoloidúcich.

Vyskúšajte napríklad praktické kvetináče na zábradlie. S kríčkovými pelargóniami, nežnými kvetmi impatiens či begóniami, budú vyzerať skutočne nádherne. Ďalšou veľmi peknou dekoráciou môžu byť ozdobné kvetináče, ktoré môžete osádzať zelenými izbovými kvetinami najlepšie v tvare do špičky alebo naopak previsnuté tak, aby sa čo najviac podobali vlasom.


Ďalším zaujímavým tipom je praktický balkónový sklopný stolček, ktorý nielen šetrí miesto, ale i pekne vyzerá. A ako čerešničku na torte Vám odporúčame ešte kúzelné LED lampióny na večerné posedenie.

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o