Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Skladovanie potravín

Koniec leta a začiatok jesene je v prírode obdobím zrenia a zberu všetkých možných plodov. Preto sa na začiatku jesene usilovne zbiera, zavára, mrazí a podobne. My sa Vám pokúsime poradiť, ako najlepšie spracovať a uchovať chutné a krásne plody babieho leta. 

K bežnému uloženiu ovocia a zeleniny na stôl alebo do chladničky by sa Vám mohol hodiť šikovný kôš so skladacou strieškou zo sieťoviny. Za prístupu vzduchu chráni strieška ovocie pred otravným hmyzom obzvlášť pred dobre známymi jesennými octovými muškami. Na uloženie nielen jesenných plodov do chladničky sa zase výborne hodia vrecúška z mikrovlákna, vďaka ktorým sa trvanlivosť prírodných potravín predĺži až o niekoľko dní.

Mrazenie je ten najlepší spôsob pre kvalitné uchovanie potravín, aby zachovali živiny a vitamíny. Na mrazenie môžete použiť škatuľky napr. v roztomilom bodkovanom dizajne alebo vrecúška, ktoré je potrebné však skutočne dobre uzavrieť, aby sa zamedzilo prístupu vzduchu a vlhkosti k mrazeným potravinám. Použite pevné svorky ako napr. tieto, ktoré môžete využiť aj mimo mrazničku napr. k uzatváraniu vrecúšok s chipsami, müsli apod. Vrecká a škatuľky je nutné tiež dôkladne označiť, lebo po zamrazení si často nemôžeme spomenúť, čo v ktorej nádobke máme. V tomto prípade pomôžu veľmi praktické značkovače, ktoré sú odolné voči svetlu, vode a chladu. 

A posledným spôsobom uchovávania potravín, ktorý chceme dnes spomenúť, je u nás tak obľúbené zaváranie. Poháre na tento účel sa dajú používať skutočne viac rokov a každá gazdinka ich má nepochybne celý arzenál. Ale štítky väčšinou tento proces neprežijú a tak je potrebné mať stále nejaké nové v zásobe. Vyskúšajte dekoratívne štítky so štyrmi motívmi. Veríme, že vďaka ich počtu - 96 ks - Vám nejakú dobu vydržia. A ak svojimi zdravými výtvormi radi obdarúvate rodinu a priateľov, potom pre Vás máme naozaj špeciálny tip: 24-dielnu súpravu na zaváraniny. Korunujte poháre krásnymi kockovanými klobúčikmi a ozdobte stužkami. V kombinácii s dekoratívnymi lepiacimi štítkami vytvoríte naozaj nádherné darčeky!

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o