Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

S týmto zostanú Vaše potraviny čerstvé aj v lete

Leto je tu a s ním tiež obdobie horúceho počasia, ktoré často trápia nielen nás, ale dokáže narobiť poriadny zmätok aj v našej kuchyni. Ruku na srdce, komu sa nikdy nestalo, že by kvôli horúčave musel vyhadzovať potraviny, ktoré sa pokazia? Našťastie pre Vás máme veľa vychytávok, vďaka ktorým všetko zostane čerstvé oveľa dlhšiu dobu, než je tomu teraz. Poďme sa na ne pozrieť. 

V súvislosti s letom nás asi najčastejšie napadne plávanie a slnenie sa pri vode. A ako sa hovorí, na slniečku je potrebné dodržiavať pitný režim. Lenže ako to urobiť, aby sa neohrialo Vaše pitie behom pár minút, hoci je uložené v tieni? Jednoducho, postará sa o to špeciálny chladič fliaš. Stačí, keď ho pred použitím vytiahnete z mrazničky. Vaše pitie potom zostane studené, aj keď vonku bude doslova vyhňa. Pokiaľ si so sebou na pláž často beriete aj nejaké pokrmy a boli by ste neradi, ak by sa na slniečku pokazili, uložte ich do chladiacej tašky. Skvele izoluje chlad aj niekoľko hodín. 

A ako ochrániť potraviny doma? Ak si radi doprajete letné posedenie na záhrade s dobrým jedlom a pitím, určite sa Vám bude hodiť nielen košík na ovocie, vďaka ktorému hmyz nebude mať šancu, ale aj špeciálne viečka na poháre, ktoré sa postarajú o to, že Vám v pití nebude plávať nič, čo by tam byť nemalo.

To, aby potraviny zostali dlhšie čerstvé, často riešime aj tým, že ich dáme do chladničky. Ako ale sami viete, ani toto riešenie nie je vo všetkých prípadoch ideálne. V letných mesiacoch sa jedlo kazí rýchlejšie aj tam. Čo s tým? Vybrať si môžete z celej rady vychytávok. Zbavte sa obyčajnej potravinovej fólie a miesto nej si kúpte napríklad plastové viečka na misky. Potrebujete uchovať niečo na tanieri? Potom sa Vám bude hodiť skôr ochranný poklop. Potraviny a pokrmy môžete tiež dať do uzatvárateľných dóz. Vhodné sú nielen do chladničky, ale aj do mrazničky a dokonca aj do mikrovlnnej rúry, čo určite oceníte, ak si jedlo budete chcieť ohriať - nemusíte ho totiž prekladať na tanier. Do chladničky tiež často ukladáme aj otvorené  fľaše s vínom a inými tekutinami. Vo väčšine prípadov je uzavrieme viečkom priamo od danej fľaše. Niekedy sa ale stane - väčšinou u vína - že sa korková zátka rozpadne a zrazu nie je čím fľašu zavrieť. Skvelým riešením sú v tomto prípade silikónové zátky. Sú vzduchotesné, nepretekajú a udržujú arómu (nielen) Vášho obľúbeného vína.

A čo s pečivom? To je Vám určite jasné - šup s ním do chlebníka! Je v ňom chránené proti plesniam a hlavne vydrží dlhšie mäkké.

Vyčíňajú vo Vašej kuchyni octomilky? Potom budete vďační za lapač, ktorý octomilky naláka a nepustí.

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o