Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Rozžiarte svoj domov tisíckami svetiel

November je mesiac dušičiek, nielen preto, že ho otvára tento sviatok. Posunom času je tma o mnoho skôr, počasie je stále chladnejšie a vlhkejšie a nezriedka tiež prichádza do našich končín aj onen povestný Martin na bielom koni. Aby ste si udržali dobrú náladu a zdravé telo i dušu, je potrebné sa v túto dobu čo najviac maznať. A určite nám dáte za pravdu, že rozžiarený hrejivý domov naozaj poteší každého.

Dni, kedy sa začína stmievať už po štvrtej hodine popoludňajšej a okolo piatej je už úplná tma, nemá asi nikto rád. Málokomu sa chce v podvečer zotrvávať vonku, a tak sa všetci ponáhľame domov. A v tomto čase, viac ako inokedy, venujeme veľkú pozornosť zvýšeniu hrejivosti svojich domovov. Okrem dobrého vykurovania môžeme svoje interiéry zútulniť tiež vhodným osvetlením a nárazovo ho zvýšiť tak, aby nám dodávalo dobrý pocit a veselú náladu.

Samozrejmosťou je centrálne osvetlenie vo forme väčšieho lustra alebo koľajnice s bodovými svetlami. Tiež klasické stojacie aj nástenné lampy nájdeme v každom interiéri po celý rok. V zime je ale potreba svetla a svietenia oveľa vyššia, takže pridávame rôzne lampičky, reťaze, svietniky a sviečky. Poradíme vám, aké produkty zvoliť, aby bol svetelný efekt čo najväčší a zároveň aby ​​ste tzv. nepresvietili nohavice 😊.

V posledných rokoch sa čoraz viac presadzujú osvetlenia pomocou LED. LED je anglicky Light-Emitting Diode, v preklade teda "svetlo vyžarujúca dióda". Ide o elektronickú súčiastku, ktorá vydáva silné svetlo a zároveň je aj úsporná. Ide o moderný druh svetla s dlhou životnosťou, ktorá sa skvele hodí do interiéru.


Pomerne netypickou svetelnou dekoráciou sú svietiace gule. Krásne farebné prevedenie od smotanovej cez stredne hnedú farbu bielej kávy až po tmavohnedú. Táto svetelná reťaz vydáva teplé mäkké a príjemne tlmené svetlo.

Veľmi zaujímavé sú svietiace obrazy s LED. Potešiť oko a rozžiariť interiér môžete pomocou mnohých rôznych druhov. Napríklad obraz večerné slnko Vás poteší v ktorejkoľvek ročnej dobe, ale variant adventného času sa bude hodiť len pre predvianočné obdobie.

Ďalší z rady produktov využívajúcich LED osvetlenie je originálny svietiaci vankúš. Vďaka nemu získa Váš domov naozaj príjemnú a sviatočnú atmosféru. Plápolajúce svetlo sviečok "zažehnáte" jednoduchým stlačením tlačidla.

Peknou a na prvý pohľad tradičnou svetelnou dekoráciou je aj táto sviečka. Ale nenechajte sa mýliť, aj keď je z pravého vosku, svetlo vychádzajúce z nej je opäť produktom špeciálnej diódy. Je rovnako krásna a útulná ako skutočná sviečka, a navyše úplne bezpečná , pretože nevytvára žiadny dym ani iné splodiny!

V obývacej izbe, v chodbe alebo na nočnom stolíku - táto úžasná stolná lampa s LED sa postará o mäkké, tlmené a veľmi útulné svetlo. Dokonale vhodné tam, kde chýba zásuvka.

A na záver sme si nechali malý bonus, ktorý sa trochu vymyká téme nášho článku, pretože sa nejedná o osvetlenie typu LED. Typickú vianočnú vôňu, ktorá sa po zapálení tejto ozdobnej sviečky začne šíriť vzduchom, totiž bohužiaľ žiadna "ledka" neurobí. Umelecky zhotovená guľatá sviečka je bohato zdobená plátkami pomaranča, perníkmi, škoricou a ďalším.

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o