Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Pripravte sa na sviatok tekvíc

Niekto má rád jeseň, na iného padajú splíny. Ráno je dlhšie a večer je skôr tma. My Vás presvedčíme, že keď si prenesiete krásne farby z jesennej palety do svojho interiéru, budete mať dôvod k častejšiemu úsmevu. Červená, žltá a predovšetkým oranžová - to sú farby, ktoré rozjasnia nielen priestor, ale aj Vašu tvár :-)

Snáď najkrajším plodom jesene je tekvica. U nás nie je tradícia Halloweenu tak silná ako v anglosaských krajinách, ale určite je to jedna z tradícií, o ktorej je dobré niečo vedieť. Ak patríte k tej skupine ľudí, ktorí si hovoria, že pekných sviatkov a momentov pre zábavu a radosť nie je nikdy dosť, potom si určite vychutnáte aj tento. 

História Halloweenu siaha ku slávnostiam škótskych Keltov nazývaných Samhain. Tieto slávnosti sa uskutočnili koncom žatvy a pred príchodom zimy, teda v temnejšej časti roka. Zhruba od 16. storočia sa chodilo v kostýmoch od domu k domu a vyberali sa potraviny za básničky alebo pesničky. Strašidelné kostýmy predstavovali duše zomrelých. Veľmi pekne bude vyzerať výzdoba v oknách napríklad nádherná dekorácia z plauenskej čipky v podobe havrana s tekvicou.

Dnes sa Halloween oslavuje 31. októbra, v predvečer kresťanského Sviatku všetkých svätých a dva dni pred našou Pamiatkou zosnulých tzv. Dušičky. Hlavnými zvykmi a tradíciami Halloweenu je vydlabávanie tekvíc, na ktorých sa vyreže  tvár na prednej časti, dovnútra sa vloží sviečka a vytvorí sa tzv. Jackova lucerna. Tieto lucerny sa dávajú pred dom a dávajú tak najavo, že domácnosť je pripravená na koledníkov. 

Ak sa vám nechce dlabať tekvicu, môžete využiť tekvicu solárnu, ktorá cez deň naakumuluje slnečnú energiu a večer potom niekoľko hodín krásne svieti. Alebo si dajte za okno alebo len na stôl farebnú hru svetiel na batérie či svietnik

Koledníci sú v kostýmoch, ktoré bývajú tematické teda strašidelné. K typickej halloweenskej výzdobe patria tiež rôzne čarodejnice, duchovia, čierne mačky, pavúky, príšery, kostlivci, sovy a pod. Typickými farbami sú čierna a oranžová. Ak sa vám tento sviatok zapáčil, môžete svojim deťom upiecť aj tematické dobroty pomocou halloweenskej silikónovej formy na pečenie.

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o