Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Niečo na zahratie...?

V zime ktorá práve teraz panuje, sa vám určite bude hodiť niečo teplé a dobré na pitie. Ponúkame vám recepty na dva výborné nápoje. Prvý je vhodný pre celú rodinu vrátane detí, ale druhý obsahuje alkohol, takže ho môžu konzumovať len členovia rodiny starší ako 18 rokov.

Oba nápoje si však môžete naservírovať do magického hrnčeka, ktorého motív sa po naliatí horúceho nápoja nádherne rozžiari.

 HORÚCA ČOKOLÁDA SO ŠĽAHAČKOU

Na 2 porcie budete potrebovať 300 ml plnotučného mlieka, 50 g kvalitnej čokolády s vysokým obsahom kakaa (min. 70 %), 1 lyžicu sušeného mlieka, 1 lyžicu kukuričného škrobu, 1 vrchovatú lyžicu múčkového cukru, 2 lyžice kvalitného pravého kakaa, mletú škoricu,, štipku soli a šľahačku na ozdobu (najlepšie vlastnú doma ušľahanú).

Mlieko priveďte k varu a nechajte bublať. Čokoládu nastrúhajte a zmiešajte so zostávajúcimi surovinami. Na 300 ml mlieka je potreba asi 5 lyžíc tejto zmesi – do horúceho mlieka ju metličkou jednoducho vmiešajte, aby nevznikli hrudky. Pred podávaním nechajte chvíľku odležať a ozdobte ušľahanou smotanou.

NÁŠ TIP: Suchú zmes na čokoládu môžete venovať tiež ako osobný darček, stačí ju pekne zabaliť do krásneho skleneného pohára a opatriť milým popisom.

HORÚCA SLIVKA SO ŠKORICOU

Na 2 porcie budete potrebovať 400 ml slivkového džúsu, 1 celú škoricu, ½ hviezdičky badiánu a 8 cl slivovice.

Slivkový džús nalejte do kastrólika, podľa chuti trochu narieďte a zohrejte aj so škoricou a badiánom. Podávajte zmiešané so slivovicou. Podobne môžete pripraviť hruškový džús s hruškovicou alebo jablčný s calvadosom.

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o