Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Medzinárodný deň trpaslíkov

Deň trpaslíkov je 21. júna. Oslavuje toleranciu v záhradnej architektúre! Už od roku 2002 si môžeme pripomínať deň záhradných trpaslíkov aj iných ozdobných záhradných figúrok a sošiek. Tento sviatok má ľuďom pripomínať toleranciu v záhradnej architektúre.


Jeho pôvod sa dá dohľadať už v roku 1981 vo Francúzsku, kde Fritz Friedmann vyzval majiteľa trpaslíkov a iných ozdobných figúrok, aby ich vyniesli do prírody, ktoré je ich prirodzené prostredie.

Do akcie sa zapojili aj tí, ktorí žiadne sošky nevlastnili a vypožičali si ich na záhradách svojich susedov či kamarátov. Ich majiteľom potom nechali na záhrade odkaz o tom, kde svojho trpaslíka nájdu.

Niektoré sošky dokonca v rukách svojich majiteľov či opatrovníkov precestovali kus sveta. Príslušníci "Fronty za oslobodenie záhradných trpaslíkov" ich brali so sebou na svoje dovolenky a výlety a fotili ich pred dominantami.

Medzinárodný deň trpaslíkov si v roku 2015 pripomíname už po trinástykrát. A tento rok sa k akcii pripájame tiež.

Teraz máte jedinečnú možnosť svoje záhrady či balkóny vybaviť jedinečnými trpaslíkmi z našej dielne, ale aj ďalšími roztomilými kúskami. Sú to napríklad obľúbené surikaty, pekné prasiatka či vtipné korytnačky.
Pokiaľ si nejakého takého spoločníka zaobstaráte alebo už nejakého máte, nezabudnite sa s ním odfotiť vo voľnej prírode a osláviť tak tento jedinečný sviatok!

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o