Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem

Bazová šťava

Počas celého leta kvitne čierna baza a jej kvety sú priam zásobárňou zdravia. Môžu pomôcť pri liečbe mnohých chorôb. Obsahujú mnoho telu prospešných látok, ako sú vitamíny, éterické oleje a triesloviny. Údajne pôsobia antiskleroticky, regenerujú pečeňové bunky a môžu preventívne pôsobiť i proti rakovine každého druhu. Ako hovorí staré príslovie : „ Pred harmančekom sa ukloň, pred bazou sa pokloň!“. My si dnes pripravíme zdravú domácu bazovú šťavu, aby sme uchovali kúsok leta na chladné zimné dni. 

Z uvedeného množstva surovín urobíte zhruba 3 litre šťavy. Doba prípravy je asi 20 minút. Doba uležania v náleve je 48 hodín. 

 Ingrediencie :

40 bazových kvetov

3½ balíčka kyseliny citrónovej

3l prevarenej vody

3kg cukru krupica alebo kryštál

1 balíček pomôcky na konzervovanie (napr. Dr. Oetker)

Postup: Bazové kvety najprv opláchnite vodou a vložte – najlepšie do trojlitrového zaváracieho pohára -  alebo do vyššieho hrnca. V prevarenej vlažnej vode rozmiešajte kyselinu citrónovú a nalejte na kvety. Prikryte a kvety v náleve nechajte 48 hodín uležať. Po 48 hodinách šťavu zlejte cez sitko , pridajte cukor, pomôcku na konzervovanie, dobre rozmiešajte a nechajte rozpustiť. Hotovú šťavu plňte pomocou lievika. http://www.magnet-3pagen.cz/skladaci-trycht/27007?category=300 do čistých fliaš a dobre uzatvorte. 

Náš tip : darček v podobe doma vyrobenej šťavy bude patriť určite k tým najmilším. Pokiaľ chcete, aby bol dojem z tejto pozornosti dokonalý, použite etiketu s ručne písaným názvom šťavy a dátumom jej výroby .

L
Prihlásenie
*
*
Zapomenuté heslo
Zabudnuté heslo
L
Hore r
r
o