Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácie Súhlasím

Všetky veľké a malé svetlá

November je mesiac dušičiek, tento sviatok ho otvára a aj ďalšie dni sa nesú v podobnom duchu. Stromy strácajú posledné lístie, dni sa výrazne krátia, pribúda tmy a chladu. Už naši predkovia sa v tomto období uchyľovali dovnútra do svojich príbytkov, viac svietili rôznym fakľami, sviečkami a neskôr i petrolejovými lampami. Varili výživnejšie jedlá, s väčším obsahom mäsa a tuku, obilné kaše a horúce polievky. Keď sa nad tým zamyslíme, ani my sa nechováme inak. Iste ste si tiež všimli, že s chladným počasím máte chuť na iné jedlá a tiež sa doma rozhliadate po rôznych lampičkách a svetlách, ktoré by dodali vášmu domovu teplú a útulnú atmosféru.


Okrem stabilného osvetlenia centrálnym lustrom a prípadne menšími lampami stolnými či stojacimi, môžeme v interiéri a obzvlášť pred Vianocami využiť štýlové svetielka s LED. Tieto úsporné diódy dodajú veľa svetla a tým, ako bolo už mnohokrát preukázané, tiež lepšiu náladu.

Vyskúšajte napríklad svetelné gule, ktoré budú položené na komode vyzerať viac než dobre. Na stole sa potom bude výborne vynímať osvetlená dekorácia a na stenu si zase môžete zavesiť veľmi trendovú záležitosť - svietiaci obraz.

Ak ste priaznivci tzv. Teplého svetla, tak i pre vás máme pár tipov. Nikdy nič nepokazíte klasickým svietnikom, ktorý môžete navyše prizdobiť podľa príležitosti a ročného obdobia vianočne alebo napríklad jesenne pomocou farebných listov, gaštanov a pod . Krásne sú tiež voňavé sviečky v typickom alebo aj zaujímavom guľatom tvare. A samostatnou kapitolou sú potom rôzne svietniky na čajové sviečky, ktorých je tak nepreberné množstvo, že je ťažké vôbec nejaký vybrať. Ale za všetky aspoň jeden univerzálny a jeden vianočny.